ترانسمیتر فشار

در مورد ترانسمیتر بیشتر بدانیم

یکی از پرکاربردترین و دقیق ترین تجهیزات اندازه‌گیری فشار در صنعت ترانسمیتر فشار می‌باشد این نوع ترانسمیتر علاوه بر اينکه در نمايش مقادير فشار كاربرد دارد امکان استفاده به عنوان ترانسميتر نشان دهنده مقادیر سطح مايعات در مخازن و همچنين در مدلهاي تفاصلی یا به عبارت دیگر ترانسميتر اختلاف فشار به عنوان ترانسميتر نشان دهنده مقادیر فلو بكار برد .

در دیتا شیب و یا اطلاعات فنی تجهیز روش‌های مختلف اندازه‌گیری دقیق فشار به کمک ترانسمیتر ذکر می‌گردد البته لازم به ذکر است که در بیشتر مدل‌ها از نوع استرین گیج در قسمت سنسور ترانسمیتر استفاده می‌گردد. دقت ترانسمیترها نیز متفاوت می‌باشد که در مدلهای معمولی تا نیم درصد و در مدل‌های پیشرفته و یا آزمایشگاهی دقیق تا بیست و پنج صدم درصد و یا بالاتر میرسد .

روش کارشناسی هنگام  انتخاب و خرید یک ترانسمیتر بدین صورت است که به رنج و محدوده اندازه گیری، مثبت یا منفی بودن فشار، نوع خروجی دستگاه و  دقت اندازه گیری آن دقت کنید. فشار و دمای بسیار زیاد که خارج از رنج درج شده روی کاتالوگ و یا خود تجهیز باشد به سل ترانسمیتر و یا برد الکترونیکی آن آسیب می‌رساند.

اگر می‌خواهید ترانسمیتر همواره در بهترین حالت کاری خود باشد به نوع محیطی که می خواهید تجهیز را در آنجا نصب کنید دقت داشته باشید.

پس از المان‌های انتخاب یک ترانسمیتر به موارد زیر می‌توان اشاره کرد
دقت ترانسمیتر
نسبي يا مطلق بودن فشار
رنج فشار يا محدوده اندازه گيري
نوع خروجي مورد نياز ترانسمیتر
نوع خورندگي ماده در ارتباط با سنسور

انواع پرشر ترانسمیتر:
پرشر ترانسمیتر همراه با نمایشگر
پرشر ترانسمیتر برای محیط های انفجاری
پرشر ترانسمیتر تفاضلی
پرشر ترانسمیتر هوشمند
پرشر ترانسمیتر فشار پایین
پرشر ترانسمیتر صنعتی
پرشر ترانسمیتر قلمی


logo-samandehi

جستجو در رصاکو

آمار سایت

  • 0
  • 208
  • فوریه 24, 2018

لوگوی رصاکو

  • مشتریان ما