سنسور وزن

در مورد سنسور بیشتر بدانیم

لودسل یک نوع حسگر (Sensor) الکترونیکی برای اندازه‌ گیری وزن و نیرو است که در انواع کششی، خمشی، فشاری و پیچشی ساخته شده است. اساس کار آن، استرین گیج یا پل وتستون است. خروجی آن در حد چند میلی ولت بوده و برای استفاده از آن بهترین راه استفاده از آی سی های مبدل A/D است که بین ۱۶ تا ۲۴ بیت دقت دارند.
اندازه‌گیری وزن بطریقه دیجیتال در ترازوهای الکترونیکی نیز نیازمند لودسل می‌باشد. امروزه انواع مختلف لودسل با ظرفیت‌های متفاوت در ساخت ترازوها و باسکول‌های الکترونیکی کاربرد فراوان دارد.
این محصول برای اندازه‌‌گیری نیرو در کارخانجات مختلف و نیز اندازه‌گیری کشش کابل‌‌ها و کشش نخ در کارخانجات نساجی و سایر صنایع استفاده می‌شود. سیستم‌های اتوماتیک بر اساس اندازه‌گیری وزن مواد در کارخانجات مواد غذایی ، کارخانجات آسفالت ، پلانت‌های مواد شیمیایی همه از لودسل استفاده می‌نمایند.
لودسل شامل یك هسته فلزی (از آلیاژ خاص) و تعدادی strain gauge مجموعه ای از مقاومت های الکتریکی می‌باشد كه در اثر اعمال نیرو مانند تمام مواد تغییر شكل می‌یابد اما پس از برداشتن نیرو به حالت اولیه خود برمی‌گردد. میزان برگشت‌پذیری این ماده تعیین كننده كیفیت و دقت و دیرپایی لودسل است.
مرجعی که کلاس دقت لودسل ها را تعیین می‌کند، مؤسسه ایست در سوئیس به نام OIML  که به ارزیابی قدرت تفکیک و خطای مجموع لودسل، رفتارهای لودسل تحت رطوبت و درجه حرارت بر اساس یکسری استانداردهای خاص می‌پردازد و کلاس لودسل را مشخص می‌کند. لودسلی كه دارای گواهینامه OIML می‌باشد به عنوان یک وسیله اندازه‌گیری قانونی ، در سراسر اروپا شناخته می‌شود.


logo-samandehi

جستجو در رصاکو

آمار سایت

  • 0
  • 215
  • فوریه 24, 2018

لوگوی رصاکو

  • مشتریان ما