متعلّقات شیر

در مورد شیرهای صنعتی بیشتر بدانیم

مبدل جریان الکتریکی به فشار هوا I/P
به‌طور ساده مبدل جریان به فشار (I to P) که نوعی مبدل الکتریکی است، وظیفه‌ی تبدیل کمیت الکتریکی را که به‌صورت جریان هست به کمیت فیزیکی فشار بر عهده دارد. این نوع مبدل‌های جریان به فشار یا آی تو پی با تبدیل خروجی سیگنال DC کنترلر به سیگنال استاندارد پنوماتیکی (معمولاً Psi 15-3 یا bar 1 – 0.2) امکان فرمان و ارتباط با پوزیشنر و عمل‌کننده‌های شیرهای کنترل را فراهم می‌سازد.
I/P  ترانسدیوسر یا مبدل I to P سیگنال الکترونیکی را به پنوماتیکی تبدیل می‌کند. سیگنال ورودی معمولاً  mA 20-4 و خروجی  Psi 15-3 یا bar 1 – 0.2  است. در صنایع کنونی با توجه به منسوخ شدن استفاده از سیگنال‌های پنوماتیکی جهت فرآیند کنترلی،  علاوه بر این‌که می‌توان از تجهیزات پنوماتیکی مانند ولوهای قدیمی یا فلو ترانسمیتر های با خروجی پنوماتیکی استفاده کرد، با کمک این مبدل‌ الکتریکی از نوع I to P و یا P to I می‌توان کمیت الکتریکی را به پنوماتیکی و سیگنال پنوماتیکی را به الکتریکی در مواقع لزوم تبدیل نمود.

Positioner
برای یک کنترل تدریجی و سریع و دقیق، شیر کنترل بایستی به تغییرات سیگنال کنترل پاسخ سریع بدهد. در عمل با توجه به تعداد لوپهای کنترلی و فاصله زیاد اتاق کنترل از ولو نیاز به تجهیزی به نام پوزیشنر برای اعمال کنترل سریع و دقیق خواهیم داشت . این تجهیز بسته به مکانیزم‌های مختلف از نمونه‌های مکانیکی ، پنوماتیکی ویا الکتریکی استفاده میکند و علاوه بر اینکه سرعت انتقال پالس نیوماتیکی 3 تا 15 psi را افزایش داده و با فیدبکی که از وضعیت شیر می‌گیرد شیر کنترل را موجب می‌شود.

رگولاتور
رگولاتور تجهیزی است که با توجه به سیستم‌های مکانیکال داخلی قادر است فشار بالای گاز ورودی را گرفته و با توجه به نیاز مصرف کننده با فشارکمتری تحویل مشترک نماید براین اساس رگولاتورها دارای سایزهای مختلف وفشارهای مختلفی می‌باشند رگولاتور با توجه به مکانیزمی که برخوردار است باید در محیط‌های باز استفاده شود برای محیطهای بسته از نوعی رگولاتور ثانویه خاصی بنام بالانسر استفاده می‌شود این نوع رگولاتور فاقد سیستم قطع بالا شات اف، سیستم قطع پایین و همچنین ونت می‌باشد ونت حالتی دررگولاتوراست که به دلیل افزایش ناگهانی فشار گاز در شبکه سیستم قطع بالا رگولاتور به هر دلیلی ممکن است عمل ننماید در این حالت است که رگولاتور برای جلوگیری از ورود گاز با فشار بالا به ساختمان این گاز را بصورت ونت در هوا ازاد می‌نماید.


logo-samandehi

جستجو در رصاکو

آمار سایت

  • 0
  • 83
  • فوریه 24, 2018

لوگوی رصاکو

  • مشتریان ما