معرفی کتاب «اثر مرکب»

  • -

معرفی کتاب «اثر مرکب»

درباره کتاب

کتاب « اثر مرکب» استراتژی به دست آوردن پاداش های بزرگ از اقدامات کوچک و به ظاهر ناچیز است. شما تا زمانی که نتوانید چیزی را اندازه گیری کنید نمی توانید آن را بهبود ببخشید. اثر مرکب اصل این مسئله است که تصمیمات شما سرنوشت و آینده‌تان را رقم می‌زند و آینده همان چیزی است که شما امروز آن را می‌سازید. نکته اصلی اینجاست که تقریباً تمام چیزهایی که را که برای رسیدن به موفقیت می‌خواهید، را می دانید. شما به یادگیری چیزهای بیشتری احتیاج ندارید و تنها به یک برنامه عملی نیاز است. شاه کلید موفقیت در این جمله وجود دارد :رهرو آنست که آهسته و پیوسته رود.

اثر مرکب نوشته دارن هاردی نویسنده و سخنران محبوب و موفق آمریکایی است که هم ناشر و دبیرتحریریه مجله موفقیت در آمریکاست و با صدها فرد و کارآفرین موفق آمریکایی گفتگو کرده و هم با راه اندازی شبکه های تلویزیونی در زمینه موفقیت و اثرگذاری فراوان در این حوزه و راه اندازی شرکتها و مجموعه های مختلف و مشاوره به مجموعه های متعدد توانسته به عنوان یکی از کارآفرینان مطرح و موفق در سطح دنیا به شمار رود.

نویسنده با مثالهای و داستانهای انگیزشی متعدد تاثیر استمرار و سماجت را در موفقیت افراد نشان می دهد. برای درک بهتر موضوع پایداری و ثبات به این مثال توجه کنید، اگر بین ۳ میلیون پول نقدی و یک سکه ۱ سنتی که در ۳۱ روز آینده هرروز ارزشش ۲ برابر می‌شود، حق انتخاب یکی را داشته باشید، کدام را انتخاب می‌کنید؟ در صورت انتخاب سکه ۱ سنتی در طول یک ماه آینده در آخر چیزی حدود ۱۰ میلیون دلار دارید. آیا اگر بدانید که فقط با مجموعه‌ای از قدم‌های کوچک و داشتن پایداری در طول زمان می‌توانید بنیان زندگی‌تان را بهبود ببخشید، باعث دلگرمی‌تان نمی‌شود؟

مشکل‌ترین جنبه اثر مرکب این است که مجبوریم قبلاً اینکه بتوانیم نتایج آن را ببینیم، مدت‌زمانی را به‌طور پایدار و مؤثر در آن زمینه تلاش کنیم. راز موفقیت، سخت‌کوشی، نظم و عادت‌های خوب است. درک اثر مرکب، شمارا از انتظار کسب نتایج آنی خلاص می‌کند. تنها راه رسیدن به موفقیت از طریق انجام پیوسته‌کارهای معمولی، غیر جذاب، غیر مهیج و بعضی وقت‌ها نظم و ترتیب‌های سخت روزانه‌ای است که در طول زمان، مرکب شده‌اند.

كتاب « اثر مرکب » به آساني قابل مطالعه است، ترجمه آن بسیار روان و خواندنی و متن آن نیز سرشار از مثال و داستانهایی است که فهم کتاب را آسان تر می سازد و راهکارهای عملی مفیدی برای هدف گزاری و موفقیت ارائه می دهد.

قسمتهایی از متن کتاب

  • ما باید به این حقیقت و باور برسیم که موفقیت عمدتا از طریق انجام پیوسته کارهای معمولی، غیر جذاب، غیر مهیج و بعضا نظم و ترتیب های سخت روزانه به دست می آیند. و اگر هم موفقیتی یک شبه به دست آید، عمدتا یک شبه هم از دست خواهد رفت و دوام و عمقی نخواهد داشت.
  • فیل ها هیچ موقع ما را گاز نمی گیرند! این پشه ها هستند که ما را نیش می زنند! پس به این واقعیت برسیم که چیزهای بسیار کوچک ممکن است تمام زندگی، حرفه و آبروی ما را از بین ببرند.
  • برای تغییر، ایجاد عادات و رفتار خوب و ایجاد تکانش لازم است، اما این تکانش باید با ریتم منظم و دائمی و ثبات قدم همراه باشد. حرکت های افراطی و تفریطی، موضع های عجله ای و جوگیر شدن و عدم ریتم مناسب موجب خواهد شد که ثبات قدم نداشته باشیم و تکانش ما با لرزه های فراوان و یا حتی سکون و سکوت مواجه شود.
  • از بهترین راه های دستیابی به اهداف این است که انرژی مان را در بخشش به دیگران متمرکز کنیم. اگر می خواهیم اعتماد به نفس خودمان بیشتر شود، سعی کنیم اعتماد به نفس اطرافیان مان را بالا ببریم. اگر حس امیدواری و مثبت اندیشی می خواهیم باید در شخص دیگری این ها را القا کنیم و اگر موفقیت برای خودمان می خواهیم برای دیگران هم بخواهیم.

 

اطلاعات کتاب

نویسنده: دارن هاردی

موضوع: رهبری، موفقیت، خودیاری

نویسندگان: دارن هاردی

مترجم: لطیف احمد پور، میلاد حیدری

تعداد صفحات: ۲۳۸ صفحه

ناشر: انتشارات شریف

قیمت:  150,000 ریال


logo-samandehi

جستجو در رصاکو

آمار سایت

  • 1
  • 56
  • فوریه 24, 2018

لوگوی رصاکو

  • مشتریان ما