معرفی کتاب ثروتمندترین مرد بابل

  • -

معرفی کتاب ثروتمندترین مرد بابل

درباره کتاب

شاید تاکنون این سوال را از خود پرسیده باشید که چرا برخی افرادی که سخت و مداوم کار می کنند در فقر و تنگنای مالی به سر می برند و افراد دیگر با کار کمتر، ثروتمندتر هستند؟ چه عواملی علت مشکلات مالی هستند؟ راهکار عملی برای حل مشکلات مالی را در کجا می توان پیدا کرد؟

کتاب “ثروتمندترین مرد بابل” اثر جورج کلاسون کتابی است که تقریبا یک قرن است که به این سوالات پاسخ داده است. به نظر باورنکردنی می رسد که نزدیک یکصد سال نسخه ای برای حل مشکلات مالی در دسترس همگان است اما باز هم افراد بسیاری با مسایل مالی دست به گریبان هستند. نقل قولی از وارن بافت سرمایه گذار موفق امریکایی وجود دارد که ” رازهای موفقیت ساده هستند اما آسان نیستند“.

جورج ساموئل کلاسون نویسنده آمریکایی کتاب ثروتمندترین مرد بابل است که در سال ۱۹۲۶ جزواتی را درباره راه‌های رسیدن به ثروت منتشر ساخت که بعدها با ادغام ابن جزوات کتاب ثروتمندترین مرد بابل شکل گرفت. حکایت‌های کوتاه این کتاب برای خوانندگان زیادی الهام‌بخش بوده که باعث شده رفتاری مسئولانه داشته باشند. از جمله این افراد رابرت کیوساکی و دونالد ترامپ اشاره نمود.

کتاب ثروتمندترین مرد بابل مجموعه ای از داستان های واقعی است که راهنمایی های مالی و سرمایه گذاری مشخص و معین و قابل اجرایی برای همگان دارد. در تمامی داستانهای کوتاه کتاب، علل مشکلات مالی بررسی شده و راهکارهای عملی برای حل انها ارائه شده است. هدف واقعی این کتاب ایجاد بینش مالی برای علاقه مندان به موفقیت مالی است تا به کمک آن ثروتمند شوند،ازثروت خودنگهداری کرده واز درامد حاصل ازآن ثروت، ثروت بیشتری تولید کنند.

در این کتاب استفاده از قوانین مالی به شکل روشنی توضیح داده شده است. تفاوت این کتاب با تعداد بیشمار کتاب های شبه روانشناسی که فقط رویابینی و مثبت اندیشی را توصیه می کنند ارائه راهکارهای عملی و ساده است. راز ثروتمند شدن در این جمله خلاصه شده است ” اول سهم خودتان را از درآمد خود بردارید”. رابرت کیوساکی نویسنده کتاب مشهور پدر پولدار، پدر فقیر این جمله را این چنین تفسیر می کند: در پس این جمله پرورش مهارتهای نظیر انظباط شخصی و مالی، صبر و شکیبایی و استقامت و پایداری نهفته است. مطالعه این کتاب و انجام مراحل عملیاتی آن به همه کسانی که دغدغه تامین مالی آینده خود را دارند، توصیه می شود.

 

قسمتهایی از متن کتاب

  • جمع آوری مال و ثروت قواعد و قوانینی دارد که شما هنوز آنرا فرا نگرفته اید. من درجوانی آموختم که ثروت توانایی انسان را برای داشتن چیزهایی که موجب خوشبختی و رضایت می شود،افزایش می دهد. ثروت، قدرت به همراه می آورد و می تواند موجب آرامش روح و جان شود. من هیچ میراث پدری نداشتم، هیچ دانش و هوش فوق العاده ای! پس دریافتم باید به مطالعه بیشتر در این زمینه بپردازم.
  • یاد بگیرید که با مبلغ کمتری نسبت به درامد خود زندگی کنید. ازافرادصاحب علم وتجربه کمک بگیرید. یاد بگیرید اندوخته هایتان را در خدمت بگیرید.
  • قدرت اراده چیزی نیست جز اینکه برای خود هدفی ثابت و غیرقابل تغییر قرار دهیم و بر خود واجب بشماریم که وظایفی را انجام می دهیم. هرگاه من وظیفه ای را برای خود قرار دهم، هر چند کاری بسیار جزیی باشد، باید آنرا انجام دهم. در غیر اینصورت چگونه می توانم به خود اعتماد کنم که کاری مهم را انجام دهم.اگر با خود قرار می گذارید که به مدت صد روز هر بار که از روی پلی عبور می کنید ریگی را از کنار راه برداشته و در رودخانه بیندازید، حتما این کار را بکنید .اگر فرضا در روز هفتم فراموش کردید این کار را انجام دهید، باید همان موقع برگردید و ریگ را در رودخانه بیندازید. هرگز نگوئید فردا دو ریگ می اندازم. در ضمن برای خود وظایف دشوار و غیر عملی درنظر نگیرید.
  • روح یک انسان آزاده در زندگی به دنبال موانع و مشکلاتی می گردد تا بتواند آنها را از پیش پای خود بردارد، اما روح یک برده می نالد که « من فقط یک برده هستم و کاری از من ساخته نیست».
  • آن کس که در کیسه خود سکه های طلا و نقره ای دارد که نیازمند خرج کردن آنها نیست، در چشم خانواده خود فردی شایسته است. آن کس که در کیسه های خود به جز چند سکه مسی ندارد در نظر خانواده خود فردی بی تفاوت و بی اهمیت است. اما آن کس که چیزی در کیسه خود ندارد نسبت به خانواده خود نامهربان است زیرا که دل خودش ناشاد است.

 

اطلاعات کتاب

عنوان: ثروتمندترین مرد بابل

موضوع: مدیریت مالی، روانشناسی مثبت نگر

نویسنده: جورج کلاسون

مترجم : مهدی مجرد زاده کرمانی

ناشر: موسسه فرهنگی راه بین

تعداد صفحات: 167

قیمت:  180,000 ریال

 


logo-samandehi

جستجو در رصاکو

آمار سایت

  • 0
  • 182
  • فوریه 24, 2018

لوگوی رصاکو

  • مشتریان ما