هوش مالی خودتان را افزایش دهید.

 • 0

هوش مالی خودتان را افزایش دهید.

درباره کتاب

در دنیای امروز که فرهنگ کسب و کار در آن به شدت متحول شده است، کسب هوش مالی یک ضرورت است. فرآیند ارتقا هوش مالی، مساله ای است که باید تا آخر عمر ادامه یابد. برای شرکت کردن در این فرآیند لازم نیست که یک نابغه باشید ،تنها باید آماده باشید، اراده کنید و قادر به یاد گیری باشید.

رابرت کیوساکی، نویسنده “ کتاب هوش مالی خودتان را افزایش دهید” یک معلم اقتصادی و صاحب تئوری‌های نوآورانه اقتصادی در دنیاست. وی از منتقدین جدی نظام آموزش رسمی بوده و بیان می کند که  نظام آموزش فعلی کماکان بر اساس الزامات عصر صنعتی مبتنی بر آموزش افراد برای کارمند شدن است که افراد را محتاط و ترسو تربیت می کند و باعث می شود افراد به جای دستیابی به آزادی مالی به دنبال امنیت شغلی باشند. کیوساکی می‌گوید: «علت عمده‌ای که باعث می‌شود، غالب مردم در تنگناهای مالی به‌سربرند این است که آنان سال‌های سال را از عمر خود در مدارس به سر می‌برند؛ اما درخصوص پول هیچ چیز یاد نمی‌گیرند. نتیجه این است که فقط یاد می‌گیرند برای پول کار کنند؛ اما هیچ‌گاه یاد نمی‌گیرند که چه کنند تا پول برایشان کار کند».

این کتاب تلاش دارد تا به انسان دنیای امروز بگوید تقویت جنبه‌ای از هوش به نام هوش مالی است که در این آشفته بازار می‌‌تواند منجر به افزایش توان مالی تان شود. نویسنده این کتاب خوبی می‌داند آنچه انسان امروزی با آن دست به گریبان است، صرفا داشتن درآمدهای پایین و هزینه‌های سنگین نیست. بلکه اکثر افراد توانایی مدیریت کردن سرمایه خود را ندارند و از دانش مالی لازم برای بر عهده گرفتن مسئولیت زندگی مالی شان برخوردار نیستند، همان چیزی که در این کتاب با عنوان هوش مالی از آن یاد می‌شود. هر اندازه شما از هوش مالی بالاتری برخوردار باشید، عملکرد مالی بهتری خواهید داشت. در دنیای در حال تغییر امروز یگانه سرمایه ای که باعث موفقیت همیشگی وثبات وشکوفایی می شود، برخورداری از هوش مالی مناسب  وتلاش در جهت افزایش و ارتقا آن است.

هوش مالی خود در پنج دسته طبقه بندی می‌شود که عبارتند از:

 • کسب درآمد بیشتر
 • محافظت از پول
 • بودجه‌بندی پول
 • تقویت پول خود
 • افزایش اطلاعات مالی خود

در این کتاب با زبانی ساده و روان به بررسی هر کدام از این بخش‌ها پرداخته شده و خطاها و اشتباهات رایج انسان‌ها را در مورد هر گزینه بر می‌شمارد و در نهایت خواننده را به سمت انتخاب‌ها و تصمیم‌گیری‌های درست رهنمون می‌سازد.

 

قسمت هایی از متن کتاب

 • به منظور ثروتمند شدن، بايد به انديشيدن به ثروت از منظر پول، خاتمه دهيد. پول صرفاً يك مشتق از ثروت حقيقي شما، يعني هوش ماليتان است. بسياري از مردم در پول به دست آوردن تحت قوانين قديم پول خوب بودند. پول درآوردن تحت آن قوانين بسيار ساده‌تر بود، زيرا تمام آن كاري كه بايد انجام مي‌داديد؛ سخت كاركردن، پول پس‌انداز كردن و سرمايه‌گذاري محافظه‌كارانه بود. امروز، پول در آوردن و حفظ آن، در صورتي كه از هوش مالي بالايي برخوردار نباشيد، بسيار سخت‌تر شده‌است. علت آن‌كه فاصله موجود ميان اقشار ثروتمند و فقير هم در حال افزايش است و نه كوچكتر شدن، به همين خاطر است. به همين دليل است كه قشر متوسط در حال ذوب شدن است.
 • هدف این کتاب این نیست که به شما آموزش داده و به شما دیکته کند، چه کاری انجام دهید که ثروتمند شوید، بایدها و نبایدها همواره عوض می‌شوند. در عوض، من رسالت شخصی خود را بر مجهز ساختن شما برای باهوش شدن از نظر مالی، قرار داده‌ام. هدف من برای شما این است که قوانین جدید پول را بشناسید به طوری که وقتی فرصتی برای خلق پول به دنبالتان می‌آید، به اندازه کافی باهوش باشید تا آن را تشخیص دهید. این را در نظر بگیرید که ادامه روند افزایش هوش مالی شما و زیاد کردن دانش خود از پول چه خیری برای شما در بر خواهد داشت. پیرامون خود را با آن دسته از کسانی پر کنید که از شما باهوش تر هستند و تا جایی که می‌توانید دوستان مشاور بیابید. تعریف من از دوست مشاور ساده است، کسی که در حال حاضر در جایی است که شما می‌خواهید باشید.

درباره نویسنده

تفکرات ناب و دست اول اقتصادی رابرت کیوساکی در مشهورترین کتابش با نام “پدر پولدار، پدر بی‌پول” سبب شد تا تمامی علاقه‌مندان به مباحث اقتصادی و مالی شیفته نظرات او شوند. میلیون‌ها نفر با پیروی از نظرات خلاقانه کیوساکی توانسته‌اند به موقعیت‌های مالی و اجتماعی خیره‌کننده‌ای در جهان دست یابند. از جمله ویژگی‌های بارز تفکرات و نظریات کیوساکی، کاربردی بودن آنها و ارتباط فوق العاده این نظریات با زندگی واقعی افراد جامعه است. کتاب‌های پر فروش وی توانسته است تحسین افرادی چون آنتی رابینز و دونالد ترامپ را برانگیزد. کتاب‌های رابرت به خاطر روان بودن‌شان در عرض مدت کوتاهی به ۵۱ زبان زنده دنیا ترجمه شده و امروزه در ۱۰۹ کشور جهان در دسترس هستند. مهم‌ترین کتاب او به نام «پدر پولدار» به تعداد بیش‌از ۲۷ میلیون بار به چاپ رسیده و در همه جای دنیا به چشم می‌خورد. در سال ۲۰۰۵ رابرت به عنوان یکی از ۲۵ نویسنده برتر دنیا انتخاب شد و توانست سری جدید کتاب‌های خود را با علاقه و اشتیاق بیشتری بنویسد و در عرض مدت کوتاهی به چاپ برساند. پیام اصلی کتابهای رابرت کیوساکی این است که: «مسئولیت امور مالی‌ات را خود بر عهده بگیر یا این که تا آخر عمر پذیرای دستورالعمل‌ها و فرمایش‌های دیگران باش. دست خودت است که ارباب پول باشی یا برده اش شوی».

 

 

اطلاعات کتاب

عنوان: هوش مالی خود را افزایش دهید

موضوع: کارآفرینی و سرمایه گذاری

نویسنده: رابرت کیوساکی

مترجم :علی رجبی ابهری

ناشر: نوآور

تعداد صفحات: 360 صفحه

سال چاپ: 1393

قیمت:  300،000 ریال


نظر بگذارید

logo-samandehi

جستجو در رصاکو

آمار سایت

 • 0
 • 79
 • فوریه 24, 2018

لوگوی رصاکو

 • مشتریان ما