کالیبراتور دما

در مورد تجهیزات اندازه‌گیری و تست بیشتر بدانیم

در مورد کالیبراتور بیشتر بدانیم

کالیبراتور دما دستگاهی است که جهت کنترل و صحت مقادیر اندازه‌گیری شده توسط تجهیزات اندازه‌گیری دما به‌کار می‌روند. کالیبراتورهای دما به کمک سنسور های دمای ترموکوبل یا RTD، امکان مقایسه‌ی دمای واقعی با مقادیر اندازه‌گیری شده با دقت بالا را برای ما فراهم می‌کنند. خصوصیت بسیار مهم کالیبراتورهای دما دقت اندازه‌گیری آن‌ها می‌باشد و یکی از فاکتورهای اصلی تعیین کننده قیمت کالیبراتور دما می‌باشد.
درمکان‌هائی که دما اندازه‌گیری, کنترل و نمایش داده می‌شود, ابزارآلاتی همچون سنسورها (ترموکوبل) ، شاخص‌ها (پنل مترها) ، کنترل کننده‌های فرآیند, ثبت کننده‌های جداول و ثبت کننده‌های اطلاعات استفاده می‌شوند. این ابزار آلات می بایستی به صورت دوره‌ای چک و تنظیم شوند، به همین دلیل استفاده از کالیبراتورهای دما جهت کالیبره کردن و تنظیم کردن ابزارهای اندازه‌گیری دما ضروری و لازم می‌باشد .
همچنین می‌توان از مولتی فانکشن کالیبراتورها که می‌توانند سیگنال‌های جریان، ولتاژ و دما را اندازه‌گیری کند و چند کاربردی هستند جهت کالیبره کردن دستگاه‌ها استفاده کرد. برخی از کالیبراتورهای دما نیز دو منظوره بوده و به عنوان ترمومتر استفاده می‌شود.


logo-samandehi

جستجو در رصاکو

آمار سایت

  • 0
  • 51
  • فوریه 24, 2018

لوگوی رصاکو

  • مشتریان ما