کالیبراتور فشار

در مورد تجهیزات اندازه‌گیری و تست بیشتر بدانیم

در مورد کالیبراتور بیشتر بدانیم

به طور کلی کالیبراتورهای فشار به دو صورت دیجیتال و آنالوگ دسته بندی می گردند . کالیبراتور های دستی به کمک پمپ دستی و گیج فشار دقیقی که به تست گیج معروف هستند این امکان را می‌دهند که گیج مشکوک را تست کرده و از صحت عملکرد آن مطمئن شوید. برخی از این نمونه‌های کالیبراتور می‌توانند نزدیک به ۱۰۰۰ بار را اندازه‌گیری کنند. نمونه‌های دیگر نیز وجود دارند که معرف ترین آنها دد ویت تستر (Dead weight tester) می‌باشد که معمولا برای اندازه گیری فشار بالا مورد استفاده می‌گیرد.

کالیبراتورهای فشار بسته به نحوه عملکرد خود در انواع مختلفی یافت می‌شود که از آن جمله کالیبراتور فشار پمپ دستی، پنوماتیکی یا بادی، کالیبراتور پمپ فشار دستی هیدرولیکی اشاره کرد.
پمپ دستی پنوماتیک یا بادی با امکان اعمال منفی 880 میلی بار تا 16 بار فشار برای مصارف صنعتی و کالیبره گیج های خلا و فشار رنج پائین بکار می‌رود. به وسیله پمپ دستی پنوماتیک به راحتی می‌توان انواع گیج‌های فشار را با دقت بالا کالیبره نمود.
در برخی از نمونه ها هندپمپ کالیبراتور به صورت مولتی فانکشن قابلیت تولید فشار نیوماتیک از خلاء نسبی تا 60 بار و همچنین تولید فشار تا 700 بار به صورت هیدرولیک در یک دستگاه را دارا می‌باشد که در نوع خود کم نظیر است. در واقع هندپمپ به صورت نیوماتیک و هیدرولیک می‌باشد و در این نوع با ادغام هر دو رنج وسیعی از احتیاجات کالیبراسیون فشار را می‌تواند پوشش دهد.
در انتخاب هند پمپ فشار و یا کالیبراتور فشار می بایست به موارد زیر با توجه به نوع کاربری توجه کرد:
محدوده فشار
نوع پمپ هیدرولیک یا پنوماتیک بودن
دقت اندازه گیری
قابلیت ایجاد فشار و خلأ
دستی بودن (Hand held) و یا میزی بودن (Desktop)
قابلیت تنظیم و حفاظت از ایجاد فشار بیش از حد


logo-samandehi

جستجو در رصاکو

آمار سایت

  • 0
  • 123
  • فوریه 24, 2018

لوگوی رصاکو

  • مشتریان ما