گیج فشار

فشار سنج آنالوگ
فشار سنج آنالوگ از قدیمی‌ترین ابزار دقیق رایج در صنایع جهت نشان دادن مقدار فشار می‌باشد که هنوز به لحاظ محبوبتی و قیمت مناسبی که دارد از پر مصرف‌ترین تجهیزات جهت نمایش فشار می‌باشد . این تجهیزات که از مکانیزم مکانیکی بوردون تیوب یا دیافراگی و در بعضی موارد بیلوز المنت استفاده می‌کند با تغییر حالتی که المنت اندازه گیر در اثر فشار پیدا می‌کند و انتقال این تغییر حالت به یک عقربه که بر حسب فشار بر روی یک صفحه کالیبره شده است به سادگی مقادیر فشار در در گستره ای وسیع حتی تا 1000 بار اندازه گیری می‌کنند .جهت به کارگیری این تجهیزات به موارد زیر بایستی توجه کرد.
رنج مورد نظر فشار سنج
قطر صفحه نمایش فشار سنج
نوع و سایز کانکشن فشار سنج
دقت فشار سنج
جنس فشار سنج که معمولا استیل یا برنجی است
افقی یا عمودی بودن در نصب فشار سنج
مانومتر پرشر گیج فشار سنج

فشار سنج دیجیتال
اين فشار سنج‌ها در حقيقت از يك سنسور حساس از نوع استرين گيج ساخته شده كه به كمك مدار الكترونيكي از نوع پل وتسون مي‌تواند مقادير نيروي وارد شده بر سنسور را به صورت پارامتر الكتريكي و با اسكيل و كاليبره مناسب به فشار نشان دهد. فشار سنج‌ها ديجيتال امكانات بيشتري به اپراتور از لحاظ تغيير واحدهاي، يا ثبت مقادير ماكزيمم و مينيمم در حافظه داخلي و همچنين امكان كاليبره كردن آسان مي‌دهند. از معايب آن‌ها مي‌توان به اين نكته اشاره كرد كه براي اپراتور گيج‌هاي آنالوگ ملموس‌تر بوده و براي مقايسه بصري بين مقادير راحت‌تر است .
فشار سنج‌های دیجیتال نسبتا شبیه به فشار سنج‌های آنالوگ به نظر می‌رسد با این تفاوت که به شما امکان اندازه‌گیری فشار را با قابلیت و دقت بالاتر می‌دهند. اپراتور به راحتی با فشار دکمههای روی دستگاه می‌توانید رنج‌های فشار را تغییر دهید یا دستگاه را کالیبره نماید . در مدلهای پیشرفته تر امکان ذخیره اطلاعات فشاری و همچنین قابلیت کالیبراسیون در نظر گرفته شده است. در مواردی که دقت بالا مورد نیاز باشد این فشار سنج‌های جایگزین مناسبی برای گیج های فشار آنالوگ می‌باشند. در بعضی مدل‌های این فشارسنج‌ها علاوه بر نمایش مقدار فشار شما می‌توانید به عنوان پرشر سوئیچ و یا حتی پرشر ترانسمیتر از دستگاه استفاده نمائید. در خرید این تجیهزات بایستی به نکات زیر توجه نمود.
رنج دستگاه
دقت دستگاه
نوع کانکشن
امکانات ثبت مقادیر
امکانات تبدیل واحدها


logo-samandehi

جستجو در رصاکو

آمار سایت

  • 0
  • 263
  • فوریه 24, 2018

لوگوی رصاکو

  • مشتریان ما