8 راز نظامیان برای سرمایه گذاری و کارآفرینی

  • 0

8 راز نظامیان برای سرمایه گذاری و کارآفرینی

8 راز نظامیان برای سرمایه گذاری و کارآفرینی

درباره کتاب

این کتاب اثر ارزشمند دیگری از رابرت کیوساکی ، نویسنده کتاب معروف “پدر پولدار، پدر بی پول” است. به عقیده رابرت کیوساکی برای ماندگار ماندن در دنیای ثروتمندان واقعی باید همواره این شعار را با خود زمزمه کرد که “متمایز بودن رسالت ما است”.

تقریبا تمامی خوانندگانی که کتابهای رابرت کیوساکی را خصوصا کتاب پدر پولدار، پدر بی پول را مطالعه کرده اند از گذشته زندگی او اطلاع دارند. از اینرو وی در کتاب جدید خود با بازتعریف مجدد خاطرات دوران خدمت در ارتش طرفداران خود را غافلگیر کرده و رازهایی را از فرماندهان نظامی برای علاقمندان به سرمایه‌گذاری و کارآفرینی ارائه نموده است. کارآفرینان و سرمایه‌گذاران را می‌توان رهبران واقعی جامعه دانست. بنابراین با استفاده از تجربیات طلایی فرماندهان نظامی می‌توان به موقعیت والاتری در کسب و کار و سرمایه‌گذاری  دست یافت. از مهمترین رازهایی که از فرماندهان نظامی در این کتاب ویژه ارائه شده است، می توان به موارد زیر اشاره کرد: فرماندة نظامی موفق همیشه یک یادگیرندة فعال و پویا است. مهمترین راز فرماندهان نظامی را می‌توان دستیابی به نتایج خیره کننده و رو به جلو در قالب کار گروهی و تیمی دانست و تأکید فراوانی بر انجام کلیة امور به صورت گروهی و تیمی دارند ، از اینرو یک فرماندة نظامی می‌تواند انگیزه و انرژی حرکت رو به جلو را در یک گروه یا سازمان ایجاد کند. فرماندهان نظامی شجاعانه از اشتباه کردن نمی‌هراسند و شکست را مسیری به سمت موفقیت می‌دانند. فرماندهان نظامی مردان خردمند لحظه‌های سخت هستند و اعتقاد دارند که هرچقدر شرایط سخت‌تر شود آنها بهتر کار می‌کنند. فرماندهان نظامی یک الگوی رفتاری ملموس از هر آنچه باید باشد را ارائه می‌دهند. فرماندهان نظامی بسیار منظم هستند بنابراین می‌توانند با تکیه بر این نظم، زندگی افراد زیر مجموعة خود را بهبود ببخشند و نظم را در جامعه نهادینه کنند. رابرت کیوساکی درس‌های خیره‌کننده‌ای که یک سرمایه‌گذار و کارآفرین حرفه‌ای می‌تواند از فرماندهان نظامی یاد بگیرد را در این کتاب فوق‌العاده آورده است.

قسمت هایی از متن کتاب

این کتاب برای کسانی نوشته شده که کارآفرین‌اند یا در این فکر هستند که روزی سرمایه‌گذار شوند. این کتاب برای مردان و زنانی نیز نوشته شده که زمانی در بخش‌های نظامی خدمت کرده‌اند و یا خدمت می‌کنند، زیرا فرآیند تحصیلی خاص و سختی را گذرانده‌اند که برای تمام کارآفرینان لازم و ضروری است. شاید بدانید از هر ده کسب و کار جدید 9 مورد در پنج سال اول با شکست مواجه می‌شود. دلیل اولیه که اغلب کارآفرینان جدید شکست می‌خورند برخوردار نبودن از آموزش و توانایی لازم است که باید برای تحمل سختی‌های کارآفرین بودن از آن بهره‌مند باشند. گروهی آن را پایداری و گروهی دیگر سرسختی می‌نامند. در بخش نظامی به این صورت تعریف می‌شود:”برخیزید، چکمه‌ها را در بیاورید، برای خودتان اظهار تأسف نکنید، شصت خود را مک نزنید، لب‌هایتان را آویزان نکنید و دوباره ادامه دهید. مادرتان از وجود شما شرمسار است، زیرا او خیلی سرسخت‌تر از شماست.” فکر می‌کنم به نکته مورد نظر من پی‌بردید. دلیل مهم دیگر شکست اغلب کارآفرینان، سیستم تحصیلی است که به افراد آموزش می‌دهد کارمند باشند نه کارآفرین. دنیای کارمندی بسیار متفاوت از دنیای کارآفرینی است. یک تفاوت بزرگ مفهوم “چک حقوق” است. اگر کارمند چک حقوق خود را دریافت نکند کار را متوقف می‌کند و به دنبال شغل جدید خواهد بود. این در حالی است که کارآفرین باید آنقدر سرسخت باشد که بتواند بدون چک حقوق، حتی برای چند سال، کار کند.

اطلاعات کتاب

عنوان: 8 راز نظامیان برای سرمایه‌گذاری و کارآفرینی

موضوع: کارآفرینی و سرمایه گذاری

نویسنده: رابرت کیوساکی

مترجم :فرزانه نوری

ناشر: طاهریان

تعداد صفحات: 232

قیمت:  150,۰۰۰ ریال


نظر بگذارید

logo-samandehi

جستجو در رصاکو

آمار سایت

  • 1
  • 56
  • فوریه 24, 2018

لوگوی رصاکو

  • مشتریان ما